انفجار گوشی سامسونگ این بار در ایران

گوشی سامسونگ گلکسی S3 دچار حادثه شد؛ این بار در تهران!

حادثه: در تاریخ ۶ دی ۱۳۹۳، حادثه‌ای برای آقای جمال جعفری ساکن تهران اتفاق می‌افتد. به گفته‌ی وی گوشی همراه  سامسونگ گلکسی S3 او زمانی که به شارژر متصل بوده دچار حادثه و در نتیجه خرابی گوشی می‌شود. همان طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، نمایشگر گوشی آقای جعفریشکسته است و گوشی پس از این حادثه کاملا از کار افتاده و بلا استفاده شده است. مالک گلکسی S3 درباره گوشی خودش می‌گوید که تمام وسایل آن اورجینال بوده و در حدود یک سال است که از آن استفاده می‌کند و دیروز در کمال ناباوری شاهد چنین صحنه‌ای بوده است.

خوشبختانه این حادثه صدمه جانی نداشته چرا که مالک دستگاه پیش از خواب آن را به شارژر زده که با اتاق خواب فاصله داشته است و صبح خیلی زود متوجه اتفاق پیش آمده برای گوشی شده است و خوشبختانه به جز خود گوشی، ضرر دیگری به اطرافش وارد نشده است اما چیزی که در این بین بدیهی به نظر می‌رسد، حادثه اتفاق افتاده و گوشی منهدم شده است و شاید اگر صاحب S3 کمی دیرتر به سراغ دستگاه می‌آمد، حوادث دیگری نیز به وقوع می‌پیوست.

 

پس از انتشار این خبر، شرکت سامسونگ با صاحب این دستگاه تماس گرفته و خواستار گوشی وی جهت بررسی می‌شود. متن زیر، مطلبی است که سامسونگ ایران در ارتباط با خبر گوشی گلکسی S3 ارسال کرده است که عینا آن را می‌خوانید.

متن بیانیه سامسونگ موبایل: «این اتفاق از نظر سامسونگ بسیار جدی بوده است و بلافاصله پس از در اختیار گرفتن محصول آسیب‌دیده بررسی‌های خود را آغاز کرد. طبق بررسی‌های انجام شده باتری مورد استفاده در این دستگاه توسط سامسونگ تهیه و یا ساخته نشده است. سامسونگ علاقه‌مند است به مشتریان خود اطمینان دهد که همواره کنترل کیفی و استاندارد ایمنی سختگیرانه ای را بر تولید محصولات خود انجام می‌‌دهد تا کاربران این برند جهانی تجربه ای ایمن و لذتبخش از کار با این محصولات داشته باشند.»

روند بررسی سامسونگ گلکسی S3  از زبان مالک تهرانی آن

پس از انتشار بیانیه سامسونگ، مالک گوشی یادداشتی را برای وب سایت منتشرکننده خبر، ارسال کرد. با توجه به نکات این نامه ما عینا آن را منتشر می‌کنیم: منتظر واکنش و تماس سامسونگ بودم. البته دوستانی که قبلا چنین تجربه‌ای را داشتند، با تمسخر این انتظار را بیهوده می‌دانستند! اما بالاخره سامسونگ پس از ۳ روز تماس گرفت. شماره بنده را از آقای گل‌کار، مدیرمحترم آی‌تی‌رسان گرفته بودند. آن‌ها درخواست کردند تا گوشی را به مرکز پارس مایکروتل ببرم. وقتی گوشی را تحویل دادم، در ابتدا از دادن رسید دریافت گوشی خودداری می‌کردند که با اصرار بنده رسیدی با دست خط مدیر آنجا به این‌جانب داده شد.

سامسونگ پس از یک هفته، آن هم با تماس‌های روزانه بنده بالاخره جواب داد. البته جوابی که به صورت شفاهی دادند کاملا با بیانیه آن‌ها متفاوت است! از آن جایی که کلیه مکالمات افراد با دفتر سامسونگ برای فعالیت های مربوط به CRM ثبت و ضبط می‌گردد، این مکالمات قابل پیگیری است.

آن‌چه در مکالمه شفاهی به بنده اطلاع دادند این بود: درخواست تعمیر و تعویض گوشی شما از طرف سامسونگ پذیرفته نشد! (این در حالی است که بنده هیچ گونه درخواستی مبنی بر تعمیر و تعویض نداشتم) علت ترکیدگی گوشی را جویا شدم، در جواب این جمله را گفتند: بررسی‌های کارشناسان سامسونگ نشان داده که قطعات گوشی اورجینال است و آن چه باعث ترکیدگی گوشی شده است، ضربه با یک جسم بوده است! به ایشان عرض کردم گوشی را عودت دهند تا شکایتم را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنم، کاری که به درخواست سامسونگ چند روزی به تعویق انداختم.

آقای جعفری در ادامه سوالاتی را در پاسخ به جوابیه سامسونگ ذکر کرده‌اند:

۱- اگر ترکیدگی به وسیله جسم خارجی اتفاق افتاده، چرا سامسونگ در بیانیه‌اش به اصل نبودن باطری اشاره کرده است؟

۲- اگر باطری اصل نبوده چرا در مکالمه صوتی به اصل بودن کلیه قطعات اشاره کرده‌اند؟

۳- در مکالمه صوتی اشاره کردید که گوشی شما دارای قطعات اورجینال است ولی در چین مونتاژ شده و تحت نظر سامسونگ نبوده است که این جای تاسف دارد که چطور برند جهانی سامسونگ توانایی نظارت بر تولیدش را هم ندارد!

در پایان فقط می‌توانم اظهار خشنودی کنم که حادثه بدتری نظیر انفجار گوشی سامسونگ در جیب آن دختر چینی برای من پیش نیامد و بدین وسیله از گوشی S3 سپاسگزارم که هوشمندانه عمل کرد و در مکان و زمان بسیار مناسبی ترکید!       منبع:آی تی رسان

درباره نویسنده

عاشق فناوری های جدید و به خصوص اسمارت فون ها و موبایل های جدید

مطالب مرتبط

نظر بدهید