مکان های دیدنی مشهد

مکان های دیدنی شهر مشهد

مکان های دیدنی مشهد

سلام

قبل از نام بردن مکان های تفریحی شهر مشهد پیشنهاد میکنم دو مطلب قبلی شهر مشهد رو ببینید .

مشهد خرید کجا برم ؟

مکان های زیارتی مشهد

مکان های دیدنی مشهد

 

۱٫ حرم مطهر رضوی

اولین جایی که همه میدونند و میرن حرم امام رضا است که مرکز شهر مشهد محسوب میشه . ولی خود حرم دارای مکان های دیدنی زیادی است .

از جمله مسجد گوهرشاد و کتابخانه آستان قدس و موزه فرش و موزه آستان قدس که پیشنهاد میکنم حتما از موزه دیدن کنید که بسیار بزرگ و جالب و دیدنی است .

در کتابخانه هم اگر محقق باشید می توانید از نسخ خطی دیدن کنید که بسیار جالب است .

۲٫ مقبره نادرشاه افشار

نزدیک حرم در چهارراه شهدا پارک موزه ایی به نام آرامگاه نادرشاه قرار دارد که دارای موزه و پارک است که بسیار قدیمی و جالب توجه است . این مکان دیدنی را از دست ندهید .

موزه شامل لباس ها و سلاح های قدیمی می شود که در مرکز این پارک زیبا قرار دارد . مجسمه نادر شاه فوق العاده زیباست . حتما دیدن بفرمایید .

۳٫ پارک ملت مشهد

این پارک که از مراکز مهم مشهد است با دارا بودن فضای بزرگ و درختان برافراشته زیبایی زیادی به شهر داده است . در مرکز پارک هم شهربازی بزرگ و چرخ و فلک بزرگش قرار دارد که بسیار جذاب است .

۴٫ پارک کوهسنگی

از پارک های دیدنی دیگر مشهد که در جنوب مشهد و لایه داخلی کمربندی شهر قرار دارد کوهسنگی مشهد است که فضای بسیار مطلوبی دارد . کوه این پارک کاملا طبیعی و با دارا بودن پله مسیری امن برای بالا رفتن ایجاد کرده که بالای کوه مزار شهیدان گمنام قرار دارد . در وسط پارک هم دریاچه مصنوعی کوچکی قرار دارد .

۵٫ باغ وحش مشهد

باغ وحش مشهد قدمت زیادی دارد که در انتهای وکیل آباد و اول جاده طرقبه محسوب می شود . دیدن باغ وحش هم توصیه می شود .

۶٫ کوهستان پارک شادی

این کوهستان پارک قبل از باغ وحش است و در انتهای وکیل آباد به خوبی قابل مشاهده است و از فضای وسیعی بهره میبرد . این مکان تفریحی هم بسیار دیدنی است .

۷٫ پارک وحدت

این پارک که نزدیک میدان بزرگ پنجراه قرار دارد با داشتن شهربازی کوچک و دریاچه مصنوعی و درختان جنگلی بسیار دیدنی و جذاب و از مکان های تفریحی خوب محسوب می شود.

۸٫پارک های طلاب

پارک های امت و بوستان بسیج و میرزا کوچک خان در منطقه طلاب قرار دارند که بسیار زیبا هستند . پارک امت دارای شهربازی است . پارک میرزا هم با کوره قدیمی آجر پزی دیدنی است .

بوستان بسیج هم با محیطی بسیار وسیع دارای زمین های ورزشی زیادی است که بسیار جذاب است . بازار های پر بازدید هم به این پارک ها نزدیک هستند .

۹٫ الماس شرق

بازارهای سپاد و الماس شرق با محیطی وسیع و تنوع معماری مکان های دیدنی دیگر هستند که در این بازار ها شهربازی و آب نماهای دیدنی خودنمایی میکند .

۱۰٫ طرقبه

منطقه ییلاقی حومه مشهد که به خاطر نزدیکی به مشهد همیشه مکان تفریحی دیدنی پرطرفدار مشهدی ها محسوب می شود .

۱۱٫ شاندیز

منطقه ایی زیبا که مانند طرقبه خارج از شهر است ولی کمی دورتر با هوایی شمالی تر که از محبوبیت زیادی برخوردار است . به خصوص که پدیده شاندیز هم در همین منطقه واقع شده و رستوران های زیاد و متنوعی را هم شامل می شود .

۱۲٫پارک های آبی

پارک های آبی هم چون سرزمین موج های آبی و پارک آبی ایرانیان هم امروزه از پربازدید ترین مکان های مشهد محسوب می شوند .

 

مکان های دیدنی حومه مشهد

 

حومه مشهد هم از مناطق زیبایی برخوردار است که به ترتیب از نزدیک ترین ها شروع می کنم .

۱٫ خلج

منطقه کوهستانی خلج که دارای مراتع زیبایی است در جاده جنوبی مشهد واقع شده و دارای مناطق زیبایی است . یک غار طبیعی هم در این منطقه است که بسیار زیبا است .

۲٫ بند گلستان 

از جاده طرقبه میتوانید به این مکان زیبا بروید و از مناطق دیدنی آن لذت ببرید

۳٫ امام زاده های یاسر ناصر 

اینجا هم از ابتدای جاده طرقبه راه خود را جدا میکند و در انتهای به روستای زیبای ازغد میرسد .

۴٫ کاهو 

منطقه ایی کوهستانی که از جاده آسیایی قوچان راه دارد و هم از انتهای شاندیز . در این منطقه سدکوچکی قرار دارد و در مسیر پیست اسکی کوچکی هم دارد .

۵٫اخلمد 

این منطقه فوق العاده با آبشار های متعدد و دره ایی خود همیشه مورد توجه گردشگران زیادی به خصوص صخره نوردان است که دیوارهای سنگی زیبایی دارد . مانند کاهو از جاده آسیایی راه خود را جدا میکند .

۶٫ ارتکن 

منطقه ایی فوق العاده زیبا که مانند بهشت در برگیرنده همه نوع دیدنی هاست . در ابتدا جنگل و بعد دره ایی و بعد از دره دشتی زیبا و در انتها غار و آبشار توری جذاب را برای راهپیمایی شما در طبیعت فراهم می کند .

۷٫ قره سو 

دره ایی زیبا  با آبشار های متعدد که بعد از هر آبشار آبشاری بزرگ تر در پیش شماست . این مکان در جاده کلات مشهد است . زیبایی این مکان خستگی دوری مسیر را از شما دور میکند .

۸٫ کلات نادری و کاخ خورشید 

در نزدیکی همین قره سو شهر کلات نادری قرار دارد که با مکان تاریخی کاخ خورشید بسیار دیدنی است .

 

درباره نویسنده

طراح وب سایت

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. ‍پینگ بک: معماری های فوق العاده زیبا و دیدنی | گالری عکس 98 لنز

نظر بدهید