در مورد Raphael کتابخانه جاوا اسکریپت

Raphael

در مورد Raphael کتابخانه جاوا اسکریپت

رافائل یک کتابخانه جاوا اسکریپت است تقریبا مشابه جی کوئری که کارایی های خاص خود را دارد .

ساخت انیمیشنهای داینامیک با صفحه که می توانند اطلاعات نوشتاری داخل صفحه را تغییر دهند یک مزیت نسبت به انیمیشنهای استاتیک فلش می باشد ، توسط جاواسکریپت می توانید اشکال و انیمیشنهای زیبایی را براحتی بسازید و تغییر دهید بی آنکه نگران پشتیبانی کردن فلش در مرورگر کاربران باشید . همچنین مطابقت این روش برنامه نویسی با دیگر اجزای صفحه را نباید فراموش کنیم ، برای اینکه سایتی با php و sql  داشته باشیم ، و با اطلاعات برنامه نویسی دریافت شده اشکال و انیمیشن بسازید مجبورید بیخیال فلش شوید ، حداقل ضروری که فلش برای طراحی صفحه دارد این است که در محدوده ی خاص آن هیچ جزی دیگر قابل نمایش نیست و کاملا دست طراح را برای کنترل اجزای صفحه می بندد .

با استفاده از کتابخانه Rafael شما قادر خواهید بود براحتی اشکال زیبا و انیمیشنی بسازید ، اکثر دستورات آن مانند jquery می باشد و برای کار با آن کافیست به مرجع دستورات آن در سایت سازنده مراجعه کنید .

 

مختصری از طرز استفاده : برای استفاده از این فریم ورک کافیست ابتدا آن را از اینجا دانلود کرده و در فایل html خود فراخوانیش کنید .

<script src=”raphael-min.js” charset=”utf-8″></script>

سپس یک div با id خاصی در کد html خود ایجاد کرده و در استایل یک طول و عرض به آن بدهید تا همه ی کارهای رافائل در اینحا انجام شود .

حالا کافیست در پایین صفحه شروع به رافائل نویسی کنید ! ابتدا با این دستور مکان انجام رافائل کاری را مشخص کنید :

پس با این دستورات که در اینجا آورده شده اند می توانید اشکال  و انیمیشنهای مورد نظرتون رو بسازید :

یکی دیگر از قابلیت های rafael ساخت path یا مسیر مثل نرم افزارهای گرافیکی است ، این کار با استفاده از فرمت SVG انجام می شود و از دستورات آن هم پیروی می کند .

این path ها می توانند باز بسته شکسته یا خمیده باشند ، همچنین می توانید اجزای صفحه را روی این path ها حرکت دهید یا سرعت و نوع انیمیشن را براحتی کنترل کنید .  همچنین انیمیشن هایی فریم بندی شده و سلسله مراتبی هم می توانید با دستورات rafael انجام دهید .

در صفحه اصلی سایت سازنده دمو های بسیار زیبا و جالبی قرار داده شده است حتما یک سر بزنید .

در بخش نظرات ما را برای دانش بیشتر یاری نمایید .

برگرفته شده از وبلاگ احد نعمتی

درباره نویسنده

طراح وب سایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید