معرفی جایگزین گوگل پلی استور

Android

معرفی جایگزین گوگل پلی استور

 

با توجه به اینکه ما کاربران ایرانی نمی‌توانیم به بسیاری از برنامه‌های پلی استور دسترسی داشته باشیم، بد نیست که مراجع دیگری هم برای دانلود برنامه بشناسیم. این پنج مورد در مقایسه با دیگر مراجع، شناخته شده‌تر و قابل اعتمادتر هستند.

پلی استور گوگل اولین و بهترین مرجع دانلود برای اپلیکیشن‌های اندرویدی است. این مرجع امن و قابل اطمینان است و با بیش از ۱٫۶ میلیون اپلیکیشن، بزرگترین مجموعه‌ی برنامه‌های اندرویدی را دارد. البته اپ استورهای دیگری هستند که کلکسیون بزرگی از برنامه‌های اندرویدی را ارایه می‌دهند و هر یک ویژگی منحصر به فرد خودش را دارد.

اپ استور آمازون

اپ استور آمازون بعد از پلی استور گوگل بیشترین محبوبیت را به عنوان یک مرجع دانلود اپلیکیشن دارد. این پلتفرم بیش از ۰٫۴ میلیون اپلیکیشن رایگان و پولی دارد و به طور مرتب برنامه‌های جدید اضافه می‌کنند. رابط کاربری آن شبیه به پلی استور است و همه‌ی اپلیکیشن‌ها مطابق استاندارد دسته‌بندی شده‌اند و به راحتی می‌توان برنامه‌ی مورد نیاز را پیدا کرد.

جالب‌ترین ویژگی اپ استور آمازون برنامه‌های رایگانی است که روزانه ارایه می‌دهد. آمازون هر روز یک برنامه‌ی پولی را کاملا رایگان برای دانلود ارایه می‌دهد.

Getjar

یک اپ استور چندپلتفرمی است که برنامه‌هایی برای گوشی‌های اندرویدی ارایه می‌دهد. این سرویس قبل از اندروید فعالیت خود را شروع کرده بود، اما در کنار این سیستم عامل رشد کرد. برنامه‌ها براساس دسته‌های‌شان در Getjar تقسیم‌بندی شده‌اند و کاربر می‌تواند مثل پلی استور به برنامه‌ها امتیاز دهد. علاوه بر این، این مرجع دانلود اپلیکیشن هم یک Appday دارد که برنامه‌های پولی را رایگان ارایه می‌دهد. البته Getjar یک ویژگی آزاردهنده دارد و گاهی اوقات برای دانلود اپلیکیشن‌های رایگان باید تبلیغ تماشا کنیم یا فرم نظرسنجی پر کنیم.

F-Droid

F-Droid یک اپ استور است که به طور خاص برنامه‌های رایگان و متن باز ارایه می‌دهد. اگر شما از این نوع برنامه‌ها، خوش‌تان می‌آید، F-Droid مرجع خوبی برای شما است. اما به خاطر برنامه‌های رایگان و متن بازش شاید همیشه برنامه‌های جذابی پیدا نکنید.

Aptoide

«اپ‌توید» هم یک جایگزین دیگر برای پلی استور است که برنامه‌های خوب را در رابط کاربری مشابه گوگل ارایه می‌دهد. همچنین بعضی از برنامه‌های پولی را به همراه تبلیغات، رایگان ارایه می‌دهد. اگر شما با تبلیغ مشکلی ندارید؛ شاید بتوانید برنامه‌های پولی مورد علاقه‌تان را به صورت رایگان از اپ‌توید دانلود کنید.

 

AppBrain

اگر می‌خواهید اپلیکیشن‌های پولی را رایگان دانلود کنید، «اپ‌برین» مرجع مناسبی است . توسعه‌دهندگان هر از گاهی برنامه‌هایشان را به طور رایگان در این مرجع قرار می‌دهند تا کاربران بیشتری با برنامه‌های آنها آشنا شوند.

اپ‌برین علاوه بر اپلیکیشن‌های رایگان، رابط کاربری خوبی هم دارد و امکان امتیاز و نقد بررسی اپلیکیشن‌ها هم وجود دارد. همچنین هر روز و هر هفته نموداری از برنامه‌ها ارایه می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید اپلیکیشن‌های جذابی پیدا کنید.

کافه بازار

البته در ایران کافه بازار هم بسیار پر طرفدار است . بازار نیازی به معرفی ندارد .

 

درباره نویسنده

طراح وب سایت

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. ‍پینگ بک: راه حل برای This app is not available in your country در پلی استور گوگل - یاری

نظر بدهید