مشهد خرید کجا برم ؟

خرید مشهد

مشهد خرید کجا برم ؟

سلام

شهر مشهد شهر بزرگیست و گاهی دوست داریم بدانیم بهتر نقطه شهر برای نیاز خاص ما کجاست ؟ این مطلب رو نه تنها برای زائرین بلکه برای مشهدی هایی که خوب شهرشون رو نمیشناسن میگذارم . در بخش های دیگر سعی میکنم مکان های خاص دیدنی شهر مشهد و حومه رو نیز معرفی کنم که اگر نرفتید حتما ببینید .

 

برای شروع همیشه دوست دارید بدونید خرید کجا بهتره و کجا ارزون تره ؟

اول نیاز های خودتون رو باید بگید .

اگر دنبال ارزون ترین بازار مشهد هستید جمعه بازار مهرآباد رو از دست ندید . جمعه بازار مهرآباد با محیطی وسیع و تنوع محصول و بسیار ارزان کار شما رو برای ارزان ترین ها راه میندازه . ولی دنبال سوغاتی نگردید که خوب نیست .

جمعه بازار مهرآباد مشهد واقع در ابتدای جاده میامی واقع در شمال شرق و شرق شهر مشهد هست که بیرون از کمربند اصلی شهر قرار داره و بسیار شلوغ است . محیطی شلوغ و بی کیفیت داره و دنبال پارکینگ نباشید ولی ارزان بودن اجناس شما رو راضی میکنه .

 

اگر دنبال خرید سوغاتی و تفریح هستید سپاد و الماس شرق جای خوبیه . الماس شرق که تبلیغات خوبی داشت اسم خوبی هم در آورد و با سپاد در ردیف ارزان فروشان نیست ولی گران فروش هم نیستند و با قیمت های متوسط نیاز شما رو جوابگو هستند . محیطی زیبا برای خرید شما رو خسته نمیکنه پس اگه دنبال ارزونی نیستید از طرفی اقتصادی هستید این بازار های گردشگری سپاد و الماس شرق جای خوبی محسوب میشه . این بازار ها در شمال شهر در نقطه خارجی کمربندی مشهد و تقاطع خیابان بزرگ خیام واقع شده و دارای پارکینگ های اختصاصی هستند و از این لحاظ هم مناسب هستند .

 

فروشگاه هایی مثل بازار فردوسی واقع در طلاب انتهای خیابان مفتح بازار های خوب و متوسط محسوب میشوند . بازار هایی مثل پروما بازار های اعیانی محسوب می شوند و کالاهایی گران قیمت دارند که اکثر اجناس فقط گران هستند و بس  . پیشنهاد من برای خرید خاص یک نیاز خود از مطالب زیر من استفاده کنید .

برای خرید لباس بهترین جا هفده شهریور هست که انتهای درب خروجی بازار رضا و میدان هفده شهریور محسوب میشه قرار داره . اینجا پر از پاساژ های لباس است که قیمت عالی دارد و قبلا فقط عمده فروشی انجام می شد .

برای خرید مانتو بهترین جا ابتدای خیابان ایثار در طلاب مشهد بین خیابان های اصلی مفتح و علیمردانی است که واقع در خیابان طبرسی است . این قسمت ابتدای خیابان ایثار به راسته مانتو فروشان هم معروف شده .

خرید طلا و سفره عقد و لوازم عقد هم ابتدای همین خیابان مفتح بهترین جا محسوب میشه . برای خرید انواع کیف در همین خیابان مفتح خیابانی به نام وحید است که اهالی به نام خیابان دریا آن را میشناسن بسیار مناسب است و انواع کیف ها را شامل می شود .

خرید سوغات بازار رضا جای خوبی است ولی از لحاظ قیمت ها متوسط به بالا ارزیابی میکنم .

برای خرید کفش راه آهن مشهد جای خوبی است . البته خیابان مفتح و خیابانی موازی خیابان حر عاملی مشهد هم عالی است . برای خرید برنج و حبوبات و دیگر موارد مصرفی خوراکی خیابان مصلی متوسط است .

برای خرید تلفن همراه احمد آباد مشهد چند پاساژ خوب دارد . البته منطقه چهارطبقه واقع در انتهای خیابان خسروی و موازی خیابان سعدی هم مناطق اصلی خرید موبایل و لوازم جانبی محسوب میشوند .

برای خرید لوازم الکترونیک خیابان سعدی مشهد حرف اول را میزند . برای خرید تاسیسات برقی هم خیابان خاکی یا همان سنایی جوابگوی شماست .

برای خرید لوله و ملزومات خیابان قرنی و تقاطع آن با ابوطالب که به چهارراه تی وی تی معروف است جای خوبی است .

برای خرید ابزار آلات خیابان کوشش از میدان گاراژ دارها جای خوبی محسوب می شود .

برای خرید کتاب خیابان مدرس و چهار طبقه دارای جمعه بازار کتاب است که بسیار عالی است . اول خیابان سعدی پاساژ مهتاب هم بسیار عالی است .

برای خرید محصولات فرهنگی هم چهارراه شهدا و پاساژ فیروزه جای خوبی است .

برای خرید آمپلی فایر و دستگاه های پخش مجلسی از همین چهارراه شهدا به سمت راه آهن مشهد چهارراه زرینه جای خوبی است .

برای خرید فرش هم از همین چهار راه شهدا به سمت چهار راه های خسروی جای خوبی است . البته پاساژ فرش مشهد که بسیار قدیمی است در خیابان خسروی دیدن دارد .

برای خرید ماشین جمعه بازار ماشین که اول در بلوار فرودگاه مشهد بود و بعد به نمایشگاه بین المللی رفت الان در قاسم آباد برپا می شود .

خرید مبل هم طرقبه و جاده شاندیز متنوع است ولی در کل اگر دنبال جنس ارزان هستید بازار های منطقه گلشهر و قلعه ساختمان که از مناطق محروم و ضعیف شهر مشهد هستند جای بسیار ارزانی هستند برای هر گونه خریدی که البته گلشهر بسیار شلوغ و اکثریت افغانی های شهر مشهد را تشکیل میدهند .

برای خرید لوازم اداری چهارراه پل خاکی واقع در خیابان سناباد بازار متنوعی دارد .

برای خرید لوازم ورزشی خیابان امام خمینی از چهارطبقه به سمت میدان شهدا تقریبا جای خوبی است .

در مشهد بازار ها بصورت متمرکز نیستند ولی بازار های معروفی هم محسوب میشوند . بازار گوهر شاد واقع در همین خیابان امام خمینی از چهارطبقه به سمت میدان شهدا  است . که به بازار روس ها هم معروف است که قبلا فروشنده های روس زبان ترکمنی حضور زیادی داشتند .

البته بازاری هم در میدان پنجراه مشهد واقع در پایین خیابان از حرم به نام بازار روس ها معروف بود که پاساژی است که لباس های زیر و لوازم آرایشی زنانه در حال حاضر شامل می شود . بازار های امین هم از همین پنجراه شروع می شود که بازار های خوبی است که لوکس نیستند ولی از لحاظ قیمت اقتصادی محسوب می شوند .

بازارهای لوکس هم خیابان های احمد آباد تقی آباد و سجاد و وکیل آباد محسوب می شوند که کالاهای گران دارند . البته در اینجا چهارراه آزاد شهر در پشت پارک ملت حراجی های لوکس فروشان محسوب می شوند .

دور حرم هم معمولا سوغاتی زیاد است و به سمت خیابان طبرسی بیشتر ارزان تر و به سمت خیابان امام رضا و ترمینال هم بیشتر گران تر محسوب می شوند .

در خیابان امام رضا بازار های سرای بلور معمولا جهیزیه و کالاهای کادویی را هدف قرار داده است .

از جمعه بازار های بی نشان دیگر هم جمعه بازار پرنده فروشان هست که در جاده تباتکان مشهد و خارج شهر است که به سمت امام زادگان تباتکان واقع شده است .

اگر دنبال جای خاصی هستید در نظرات برای ما پیام بگذارید تا راهنمای شما عزیزان باشم .

درباره نویسنده

طراح وب سایت

مطالب مرتبط

23 نظر

 1. ‍پینگ بک: مکان های زیارتی مشهد

 2. ‍پینگ بک: مکان های دیدنی مشهد

 3. ‍پینگ بک: قیمت مغازه لوکس بهترین نقطه شهر | نایس استار

 4. ‍پینگ بک: خرید 500متر انتهای طلاب - آموزش هاستینگ

  1. sazyyy

   همینطور هم هست . بازار فردوسی در حد متوسط حساب میشه بیشتر به خاطر موقعیت مکانی البته . در حال حاضر قیمت های بازار فردوسی به خاطر شناخته شدن و مشتری زیاد بالا رفته و برای خانواده های با سطح درآمد پایین و زیر متوسط خوب نیست . مردم الان بیشتر از عبدالمطلب به سمت ابوطالب برای خرید پوشاک دیدن و خرید میکنند تا بازار فردوسی . هر چند بازار فردوسی کیفیت کالایی خودشو از دست نداده و این نکته مثبتشه .

 5. ‍پینگ بک: خرید فروش منزل مس ی درب ساختمان | نایس استار

 6. ‍پینگ بک: قیمت فروش مغازه با بهترین موقعیت | نایس استار

 7. ‍پینگ بک: خرید منزلی واقع بلوار | نایس استار

 8. ‍پینگ بک: قیمت سفره خانه در بهترین نقطه شهر | نایس استار

 9. ‍پینگ بک: خرید فروش بسیارمناسب منزل | نایس استار

 10. ‍پینگ بک: خرید فروش مغازه بازار وکیل | نایس استار

 11. ‍پینگ بک: خرید منزلی قیمت مناسب | نایس استار

 12. ‍پینگ بک: خرید مغازه با درامد عالی | نایس استار

  1. sazyyy

   بلوار قرنی , مخصوصا قرنی ۲۵ ساختمون های صنعت زیاده که ابزارآلات خوبی داره . البته این که گفتم خیابان کوشش یکم تخصصی هستش مثلا انواع مته یا قلاویز و غیره فقط اونجاس .. برای ابزار آلات مناطق زیادی هستن که شاید از لحاظ قیمت به صرفه تر باشند .

    1. sazyyy

     از لحاظ قیمت جمعه بازار مشهد جای خوبیه . جمعه بازار مهرآباد واقع در اول جاده میامی که تقریبا ضلع شمال شرق کمربندی مشهد محسوب میشه . اونجا میتونید ابزار دست دوم و نو پیدا کنید . اگر از جمعه بازار خرید کردید حتما تو جمعه بازار تست کنید مشکل نخورید .

 13. ‍پینگ بک: سایت بلاگ ساز منبع انواع اخبار به روز گوگل

 14. ‍پینگ بک: فروشگاه لباس ارزان قیمت

 15. ‍پینگ بک: فروشگاه لباس ارزان قیمت | کلیک جوان|تفریحی و سرگرمی|اخبارایران و جهان|ورزشی|

 16. ‍پینگ بک: حراج پالتو کجاست - هاست ایران

 17. ‍پینگ بک: فروش لباس مجلسی دست دوم مشهد - مد ایرانی

 18. ‍پینگ بک: فروش لباس دست دوم مشهد  - مد ایرانی

نظر بدهید