ربات آموزگار برنامه نویسی برای کودکان

ربات آموزگار برنامه نویسی

ربات آموزگار برنامه نویسی برای کودکان دستاورد جدید محققان دانشگاه MIT آمریکا است که روش های نوین آموزشی را در اختیار کودکان و سنین پایه قرار میدهد.

ربات آموزگار برنامه نویسی برای کودکان

 

 

هفته گذشته، در انجمن ماشین آلات کامپیوتر و موسسه برق و کنفرانس بین المللی مهندسین الکترونیک این ربات تعاملی مورد آزمایش و پژوهش قرار گرفت .

محققان MIT ربات های تعاملی به نام Dragonbot را ابداع کرده اند . این ربات دارای سنسورهای صوتی و تصویری، سینت سایزر گفتار، طیف وسیعی از حرکات رسا، و یک صفحه نمایش ویدئو برای چهره است که می تواند انواع عبارات را به صورت فرضی بیان کند .

آموزش بر مبنای سیستمی به نام برچسب انجام می شود . ربات بر اساس محرک و پاسخ برنامه ریزی شده است . به این ترتیب که سیستم برنامه نویسی مثلثی و دایره ایی به ترتیب و برچسب واکنش نشان می دهد . کودکان برای اولین بار می توانند کار محاسباتی “قالب” توسط چسباندن مثلث، دایره، و فلش به ورق کاغذ چند لایه ایجاد کنند. بر همین اساس چشم های ربات واکنش پذیری جالبی مانند بزرگ و کوچک شدن دارند . ربات بر اساس همین برچسب ها قادر به ارسال کلام و پاسخ را دارد .

هر چند این ربات در حال توسعه می باشد ولی گام مهمی در آموزشی کردن سیستم رباتیک محسوب می شود . کودکان با این ربات قادر به انجام دستور های ساده هستند و از همه مهم تر این دستورات را کاملا درک خواهند کرد . برنامه نویسی چیزی جز درک صحیح دستورات نیست و همین دستورات جزئی باعث آموزش روان در سنین بالاتر این کودکان خواهد شد .

ربات آموزشی
ربات آموزشی

این عکس دو محقق سازنده این ربات در دانشکدهMIT است که از مشاوران روانشناسی کودکان و غیره نیز بهره برده اند .

 

درباره نویسنده

طراح وب سایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید