ربات آموزگار برنامه نویسی برای کودکان

ربات آموزگار برنامه نویسی برای کودکان دستاورد جدید محققان دانشگاه MIT آمریکا است که روش های نوین آموزشی را در اختیار کودکان و سنین پایه قرار میدهد.

ربات آموزگار برنامه نویسی برای کودکان

 

 

هفته گذشته، در انجمن ماشین آلات کامپیوتر و موسسه برق و کنفرانس بین المللی مهندسین الکترونیک این ربات تعاملی مورد آزمایش و پژوهش قرار گرفت .

محققان MIT ربات های تعاملی به نام Dragonbot را ابداع کرده اند . این ربات دارای سنسورهای صوتی و تصویری، سینت سایزر گفتار، طیف وسیعی از حرکات رسا، و یک صفحه نمایش ویدئو برای چهره است که می تواند انواع عبارات را به صورت فرضی بیان کند .

آموزش بر مبنای سیستمی به نام برچسب انجام می شود . ربات بر اساس محرک و پاسخ برنامه ریزی شده است . به این ترتیب که سیستم برنامه نویسی مثلثی و دایره ایی به ترتیب و برچسب واکنش نشان می دهد . کودکان برای اولین بار می توانند کار محاسباتی “قالب” توسط چسباندن مثلث، دایره، و فلش به ورق کاغذ چند لایه ایجاد کنند. بر همین اساس چشم های ربات واکنش پذیری جالبی مانند بزرگ و کوچک شدن دارند . ربات بر اساس همین برچسب ها قادر به ارسال کلام و پاسخ را دارد .

هر چند این ربات در حال توسعه می باشد ولی گام مهمی در آموزشی کردن سیستم رباتیک محسوب می شود . کودکان با این ربات قادر به انجام دستور های ساده هستند و از همه مهم تر این دستورات را کاملا درک خواهند کرد . برنامه نویسی چیزی جز درک صحیح دستورات نیست و همین دستورات جزئی باعث آموزش روان در سنین بالاتر این کودکان خواهد شد .

ربات آموزشی
ربات آموزشی

این عکس دو محقق سازنده این ربات در دانشکدهMIT است که از مشاوران روانشناسی کودکان و غیره نیز بهره برده اند .

 

درباره نویسنده

طراح وب سایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید