آموزش درج محصول در فروشگاه

آموزش طراح وب مشهد

آموزش درج محصول در فروشگاه

 

در این آموزش قصد داریم به صورت تصویری و گام به گام به شما نشان دهیم که چگونه در فروشگاه خود یک محصول را اضافه کنید .

 

ابتدا فروشگاه اینترنتی و وردپرسی خود را با مروگر خود باز کنید .

فروشگاه شما
فروشگاه شما

 

همانطور که مشاهده میکنید در فروشگاه شما جایی برای ورود به پنل مدیریتی شما در نظر گرفته شده است . بر روی ورود کلیک میکنید .

 

ورود
ورود

حال در صفحه ورود اطلاعات خود را وارد میکنید . دقت کنید یوزر نیم و پسورد شما به فاصله و حروف کوچک و بزرگ نیز حساس است . حال بر روی ورود کلیک کنید . دقت داشته باشید اگر سرعت اینترنت شما ضعیف باشد ممکن است لود با مشکل مواجه شود . کافیست یک بار صفحه را رفرش کنید . کلید f5 میتواند میانبر خوبی باشد .

مشاهده پنل
مشاهده پنل

 

در صورت ورود موفق مطابق عکس بالا پنل وردپرسی را مشاهده خواهید کرد . بر روی پنل فروشگاه و گزینه پیشخوان کلیک نمایید تا وارد پنل مدیریت فروشگاه بشوید .

 

پنل فروشگاه
پنل فروشگاه

اگر مدیر فروشگاه باشید طبق تصویر پنلی مشاهده خواهید کرد . به ترتیب بخش نوشته ها برای کنترل مطالب وبلاگ شماست . سه گزینه بعدی برای ساخت صفحات شرکای تجاری , همکاران و کارمندان شماست که در بخش های آینده کار با آن ها را نیز آموزش خواهیم داد .

رسانه بخش فایل های شماست . میتوانید عکس ها و فیلم ها را مدیریت و بر روی سایت بارگذاری کنید .

برگه ها و دیدگاه ها برای مدیریت برگه ها و دیدگاه های مشتریان است که آموزش های جداگانه را می طلبد . فرم تماس برای ساخت فرم های حرفه ایی می باشد . بخش ووکامرس مدیریت بخش سفارشات و ساخت کوپن های خرید و تنظیمات فروش را انجام دهید .

 

بخش آیتم  :  شما با این بخش کار دارید . روی گزینه آیتم نگه دارید تا عکس زیر را مشاهده کنید .

آیتم
آیتم

پس از انتخاب آیتم بر روی گزینه افزودن محصول کلیک نمایید .

تیتر محصول
تیتر محصول

 

پس از ورود به بخش افزودن محصول بخش های زیادی را مشاهده می کنید . به ترتیب  و گام به گام با ما پیشروید . ابتدا تیتری برای محصول خود انتخاب کنید . در اینجا لباس بچه ۲ ساله با مارک بندکی می خواهیم اضافه کنیم . پس نام را در تیتر وارد کرده و آن را کپی کنید . در بخش وارد کرد متن شما با توضیحات محصول را شرح دهید .  دقت کنید این نوشته ها در قسمت توضیحات محصول نشان داده خواهد شد و در بخش اصلی محصول نیست . پس در نوشتن خسیسی نکنید و تا می توانید از محصول بگویید و بنویسید .

 

سئوی محصول
سئوی محصول

در بخش سئو شما باید حتما تیتر را که کپی کرده بودید در اینجا جایگذاری و پیست کنید. دقت کنید حتما تمام کلمات استفاده شده در تیتر حداکثر ۵ یا ۶ کلمه بیشتر نشود چون سئوی مناسبی نخواهد داشت . کلید واژه کانونی تمرکز موتور های جستجو نظیر گوگل را به شدت جذب می کند .

 

مشخصات محصول
مشخصات محصول

در بخش اطلاعات محصول شما یک شناسه برای محصول خود تعریف کنید . ترجیحا مثل ما کلمه اول بخش لیست با شماره ردیف یا بارکد محصول را وارد کنید .

قیمت اصلی محصول را وارد نمایید .  اگر میخواهید محصول بصورت تخفیف نمایش داده شود فروش فوق العاده قیمت جدید بدهید . اگر میخواهید تخفیف برای مدت محدودی باشد بر روی زمان بندی فروش کلیک کنید و زمان ها را از آغاز تا پایان حراجی مشخص کنید .

 

انبار محصول
انبار محصول

در سربرگ دیگر همین بخش اگر گزینه اولی مدیریت موجودی را فعال کنید می توانید تعداد دقیق محصولات موجود خود را بدهید . این برای فروشگاه هایی که از یک جنس فقط تعدادی محدود می آورند بسیار لازم است .

اگر در انبار جنس شما موجود نبود از منوی کشوی نشان داده شده در تصویر وضعیت را مشخص کنید .

اگر از محصول فقط یکی موجود است گزینه فروش جداگانه را فعال کنید . دقت کنید بعد از خرید این محصول از لیست فروش شما پاک می شود .

دیگر آیتم های این بخش نیاز ضروری به آموزش ندارد . ولی در صورت اصرار حضورا آموزش می دهیم .

 

انتخاب دسته محصول
انتخاب دسته محصول

 

در این بخش حتما مشخص کنید محصول به کدام گروه از لیست دسته های شما تعلق دارد . می توانید چند بخش را انتخاب کنید .

 

برچسب آیتم
برچسب آیتم

این بخش برای جستجو در سایت شما بسیار کاربرد دارد . کلمات کلیدی که در باره محصول وجود دارد را وارد کنید و کلید enter را بزنید و بدین ترتیب کلمات بعدی . سعی کنید حتما بین ۳ تا نهایت ۵ کلمه بیشتر اضافه نشود .

 

 

تصویر محصول
تصویر محصول

 

این بخش نیز بسیار مهم است . عکس هایی که قبلا گرفته شده و آماده شده را در اینجا می توانید به محصول اختصاص دهید . تصویر محصول همان تصویری است که در سایت بصورت نمادین نیز نمایش میدهد . گالری محصول می توانید عکس های بیشتری از محصول اضافه کنید که در بخش محصول قابل مشاهده می باشد .

بارگذاری عکس
بارگذاری عکس

 

بعد از زدن روی اضافه کردن عکس در این سربرگ می توانید با کلیک بر بروی گزینش پرونده ها عکس را از کامپیوتر و سیستم خود آپلود و بارگذاری نمایید . اگر عکسی قبلا بارگذاری شده است می توانید از بخش کتابخانه آن را انتخاب کنید .

توضیحات عکس
توضیحات عکس

 

بعد از انتخاب یا بارگذاری عکس حتما بخش های نام را پر کنید . برای سرعت بخشیدن می توانید با کپی کار خود را ادامه دهید و گزینش را کلیک کنید تا عکس وارد شود .

ویژه
ویژه

این بخش برای نمایش محصولات پیشنهادی است . می توانید با انتخاب این بخش محصول را بیشتر در سایت نشان دهید . توصیه می شود انتخاب ها را محدود کنید .

انتشار
انتشار

 

اکنون شما تمام مراحل را تمام کرده اید . با کلیک بر روی انتشار محصول شما در فروشگاه اضافه خواهد شد . در چراغ راهنمایی که مشاهده میکنید حداقل باید چراغ زرد باشد . قرمز بودن نشان دهنده سئوی نامناسب محصول است . بخش سئو را دوباره بررسی کنید .

 

موفقیت انتشار
موفقیت انتشار

 

پس از انتشار محصول می توایند از همین صفحه محصول را مشاهده کنید . در صورت ادامه کار می توانید افزودن محصول را کلیک نمایید تا محصول جدیدی اضافه کنید . دوباره طبق آموزش گام به گام پیش روید .

مشاهده محصول
مشاهده محصول

 

در صفحه محصولات و فروشگاه خود می توانید محصولات اضافه شده را مشاهده کنید .

 

سئوالی دارید در همین بخش از بخش نظرات جوابگوی شما عزیزان خواهیم بود .

برای ارتباط سریع تر با من به وب سایت اصلی من مراجعه کنید . <<<

 

درباره نویسنده

طراح وب سایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید